کتاب جمجمه ای در کانه مارا

اثر مارتین مک دونا از انتشارات بیدگل - مترجم: بهرنگ رجبی-ادبیات دهه 1990

«جمجمه‌ای در کانه‌مارا» دومین نمایشنامه از مجموعه‌ای است که به «سه‌گانه‌ی لی‌نین» مشهور شد، قصه‌ی مردی که کارش نبش قبر و باز کردن جا برای مردگان تازه است، اما امسال نوبت قبر زن مرحومش رسیده که هفت سال پیش‌تر به مرگی مشکوک مرده بود. سه نمایشنامه با فاصله‌هایی کوتاه روی صحنه رفتند، اولی‌شان، «ملکه زیبایی لی‌نین» بود و سومی، «غرب غم‌زده»؛ بعد دیگر نویسنده‌ی پیش‌تر گمنام‌شان بدل شده بود به یکی از مهم‌ترین نمایشنامه‌نویسان معاصر بریتانیا.


خرید کتاب جمجمه ای در کانه مارا
جستجوی کتاب جمجمه ای در کانه مارا در گودریدز

معرفی کتاب جمجمه ای در کانه مارا از نگاه کاربران
مارتین مک دونا همیشه باعث خنده من می شود. نه با گفتگوی خنده دار، اما با موقعیت های عجیب و غریب و ناخوشایند، شخصیت هایش را به کار می اندازد. Skull در کانمارا دارای شرایط بسیار ناراحت کننده ای است که من از تماشای شخصیت های مبارزه با آن لذت بردم. Scene 2 یکی از بهترین صحنه هایی بود که مک دونگ تا کنون ایجاد کرده است. P.S به عزیزان نسخه ترجمه شده فارسی: ترجمه قطعا از بین بردن گفتگو های کمیک است. آن را خیلی ناخوشایند و لنگ می کند.

مشاهده لینک اصلی
بهترین سه گانه با وجود این محتوا، با وجود خودم، با صدای بلند خندیدم. این احساس صادقانه و صادقانه و قابل قبول بود، حتی با توجه به خشونت علامت تجاری.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** میک (50s) Maryjohnny (مادر Mickâ € ™ ثانیه، 70s) Mairtin (نوجوان) â € |a مشکل، پخته هامستر در کلاس زیست شناسی Tomas (برادر Mairtinâ € ™ ثانیه، 30s) â € |a پلیس خلاصه : کار Mickâ € ™ ثانیه کار می کند حفاری قبر که هفت ساله است، از شر استخوان ها خلاص شدن از فضا در قبرستان. همسر او برای هفت سال مرده است، بنابراین زمان آن است که او را به قبر خود بکشاند. پدر ویلز ماراتین را برای کمک به میکل استخدام کرده است. ماراتن می پرسد چه چیزی می کند با استخوان ها. او ابتدا به او می گوید که او را با یک چکش به گرد و غبار می کشد و سپس مریم را ترك می كند و می گوید كه او را در پایین دریا قرار می دهد. وقتی که در مورد چگونگی مرگ همسرش سوال شد، او اصرار دارد که مست را رانندگی کند (او نیز مست بود) و او هیچ کمربند ایمنی نداشت. توماس، با این حال، می گوید که شاید او قبل از رفتن به دیوار، مرده بود. وقتی که آنها قبر خود را حفاری می کنند، استخوان های او وجود ندارد. میک شروع به خرد کردن برخی جمجمه ها می کند. معلوم می شود که مرینت یا استخوان هایش را استخراج می کند یا می داند که چه کسی انجام داده است، چرا که او به نام قفس گل رز خود اشاره می کند. میك وارد صحنه بعدی شده كه در خون قرار دارد، به مری و توماس می گوید كه او ماراتین را كشته است. مارانت بعد از آن با پیشانی پیشانی وارد می شود اما مطمئنا مرده نیست. او ادعا می کند که یک تصادف رانندگی مست بود. او بعدا نشان می دهد که توماس که قبرش را کشید. توماس Mairtin را در سر خود نگه می دارد. دروغ گفتن، قتل، نوشیدن، مصیبت های قدیمی، درام خانوادگی. آیا قبل از رانندگی در دیوار، همسرش را قتل کرد یا نه؟ بی پاسخ می رود

مشاهده لینک اصلی
چه چیزی از این کتاب یاد گرفتم؟ خوب، در واقع من این را یاد گرفتم بهتر است (خیلی بهتر) به عنوان یک بازی از یک کتاب. به طور عمده، به رغم غیبت طولانی مدت در راه ایرلندی صحبت کردن، صدای خواندن در سر من، عدالت مکالمه ای مک دونات را بسیار کم می کند. همچنین می توانم بگویم این است که بهتر است به عنوان یک (یا چند) به جای آن، همانطور که من انجام دادم، در طول یک سال است. مادربزرگ های قدیمی بازی دو نفره بازی می کنند، خواهران و برادران خود را از دست می دهند، یا از دست دادن (و یا به جرات می فهمند) گوزن گیران (یا حداقل یکی از آن ها) همه آویزان و زندگی خود را در یک روستای کوچک ایرلندی زندگی می کنند. بخشی از یک سه گانه (که من فکر می کنم)، اما نیازی به خواندن کتاب های دیگر برای خواندن / لذت بردن از این وجود ندارد. Id این را توصیه می کند، اما احتمالا بهتر است که آن را برای بازی منتظر بمانید. یا یک نسخه کتاب صوتی را خریداری کنید. مگر اینکه صدایی در سرتاسر ایرلندی من بهتر از من باشد.

مشاهده لینک اصلی
از توصیف پشت جلد آن، به نظر می رسد بازی بسیار مضر است. در واقعیت، آن را به صراحت وحشتناکتر و غیرمعمولتر از هرج و مرج (هرچند یک اتفاق معمولی دربرگیرنده حفاری قبر و سر و گردن جمجمه) است. پایان مبهم دارای پتانسیل خنک کننده بود که احتمالا در دیدن بازی افزایش خواهد یافت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جمجمه ای در کانه مارا


 کتاب راورندوم
 کتاب قلاب
 کتاب دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد
 کتاب وصایای تحریف شده
 کتاب با کفش های دیگران راه برو
 کتاب گنگ محل