کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی

اثر ایوان کلیما از انتشارات آگه - مترجم: فروغ پوریاوری-ادبیات دهه 1990

Waiting for the Dark, Waiting for the Light is the story of Pavel, once a promising, award-winning documentary filmmaker, forced to survive under communism by working as a cameraman for the state-run television station. Now middle-aged, he dreams of one day making a film — a searing portrait of his times that the authorities would never allow. When the communist regime collapses, Pavel is unprepared for the new world of supposedly unlimited freedom, unable to make the film he has always wanted to make. Waiting for the Dark, Waiting for the Light is a powerful, important novel about the struggle between the ideal and the temptations of freedom.


خرید کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی
جستجوی کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی در گودریدز

معرفی کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی از نگاه کاربران
به تمام و کمال زندگی کردن یعنی:نزدیک بودن به آدمی که عاشقش هستی
واگر عاشق کسی نباشی؟
باید دنبالش بگردی

مشاهده لینک اصلی

«غریبه‌ها به آن‌ها تنقلات تعارف می‌کردند، و آن‌ها صمیمیت خاصی را احساس کردند که از نومیدی آن لحظه بالایشان می‌کشید. آن شب، قدم‌زنان او را به خانه‌اش رساندند. او در خوابگاه محوطه‌ بیمارستانی که در آن کار می‌کرد زندگی می‌کرد. هردوشان او را بوسیدند و با او خداحافظی کردند. آن بوسه هیچ معنایی نداشت. با این همه، آن بوسه و خود او به یادش ماندند. از قیافه و شخصیت او خوشش می‌آمد. در رفتارش صداقت مهربانانه‌ای بود، اما در زیر آن، اعماق پنهان نفوذناپذیری را احساس کرد که به طرف او جلبش می‌کردند.
آن‌ها مدتی با هم بیرون می‌رفتند، و او فکر می‌کرد که همان‌قدر که او را دوست دارد، او هم دوستش می‌دارد. از این بابت مطمئن بود تا این‌که اتفاقی افتاد که، در آن زمان، به نظر خودش نقطه عطف کم‌اهمیت‌تری می‌آمد تا به نظر او. حالا ترجیح می‌داد به یادش نیاورد.»

با چنین ترجمه‌ای روبرو هستیم!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی


 کتاب افسون لی لی دال
 کتاب کاپیتان زیرشلواری
 کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی
 کتاب سگی که به سوی ستاره ای می دود
 کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی
 کتاب ایران روح یک جهان بی روح