کتاب روح پراگ

اثر ایوان کلیما از انتشارات نشر نی - مترجم: خشایار دیهیمی-ادبیات دهه 1990

متن پشت جلد: در طول دو سال گذشته، بسيار سفر کرده‌ام. شهرهاي بسياري ديده‌ام و کليساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهاي بسيار. اين ديدارها ملغمه‌ي غريبي از احساسات و تاثيرات در من بر جاي گذاشته است، و علي الخصوص اين شک را که در کجا بايد منتظر ديدن چه چيزي باشم.احساس شک حاصل خاطرات بد نيست؛ احساس شک حاصل اين است که به ندرت وقت آن‌را پيدا مي‌کنم که رابطه‌اي با اين شهرها برقرار کنم. هر شهري مثل يک آدم است: آگر رابطه‌ي اصيلي با آن برقرار نکنيم، فقط نامي بر جاي مي‌ماند، يک شکل و صورت بيروني که خيلي زود از حافظه و خاطره‌مان مي‌رود و رنگ مي‌بازد. براي برقرار کردن چنين رابطه‌اي، بايد بتوانيم شهر را با دقت ببينيم و شخصيت خاص و استثنايي آن‌را دريابيم، آن «من» شهر، روح شهر، هويت آن، و شرايط زندگي آن که در طول زمان و عرض مکان آن پديد آمده است. پراگ شهري رازآلود و پرهيجان است که با حال و هوايش، با مخلوط غريب سه فرهنگش الهام‌بخش خلاقيت افراد بسياري شده است. سه فرهنگي که چندين دهه، يا حتي قرن‌ها، در اين شهر در کنار هم مي‌زيسته‌اند.
ا


خرید کتاب روح پراگ
جستجوی کتاب روح پراگ در گودریدز

معرفی کتاب روح پراگ از نگاه کاربران
چند ماهی بود که کتاب خوبی به دست نگرفته بودم. نمی دونم زمونه ایجاب می کنه یا نه که این جوری این کتاب برام لذت بخش بود. کتاب رو تو مترو و اتوبوس از خودم جدا نمی کردم. فقط یک توصیه: ترجمه ی خشایار دیهیمی رو بخونین به چند دلیل, قیمت مناسب تر,ترجمه ی بهتر, روی جلد جذاب تر
.

مشاهده لینک اصلی
ما در دنیایی زندگی می کنیم که نه فقط غرق در دستگاه ها و فرآورده های جنبی آنهاست،بلکه غرق در امید های کاذب نیز هست . و این همه چرخه ای را پدید می آورد که بشر را به درون نومیدی مرگبار خود می کشد.
هر قدر بیشتر با تمام وجودمان به این امیدها دل ببندیم ، به مردانی که به هنگام رفتن به سوی نابودی خود ،چشم به راه وقوع معجزه اند،ماننده تر خواهیم شد.
.................
برای من این کتاب از اون دسته کتاب های ارزشمندی بود که علاوه بر اضافه کردن به معلوماتم تا حد زیادی، سرگرم کننده و خواندنی هم بود.به علاوه ی اینکه دیدگاه من رو به کلی نسبت به @فرانتس کافکا@ و نوشته های این نویسنده تغییر داد
از نظر من @روح پراگ@ حاوی مفاهیم و مطالبی هست که به سرنوشت ما اگر نه خیلی نزدیک اما بی شباهت نیستمشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب روح پراگ


 کتاب مدیریت یک دقیقه ای در برنامه ریزی کار گروهی
 کتاب مدیریت احساسات
 کتاب نیمه تاریک وجود
 کتاب نورهای ترسناک
 کتاب شاگرد قصاب
 کتاب سه کار مهمی که افراد موفق انجام می دهند