معرفی کتاب غرب غم زده

اثر مارتین مک دونا از انتشارات بیدگل - مترجم: بهرنگ رجبی-ادبیات دهه 1990

والن و کلمن، دو برادر که تنها پس از مرگ اخیر خود در خانه پدرشان زندگی می کنند، بدون داشتن اختلافات عظیم و خشونت آمیز در مورد عرف ترین و بی گناهترین موضوعات، غیرممکن است. تنها پدر ویلس، کشیش جوان محلی، آماده است تا دو نفر را قبل از اینکه شمشیرهای کوچک خود را به قتل عام و خونین بپیوندند، آشتی دهند.


خرید کتاب غرب غم زده
جستجوی کتاب غرب غم زده در گودریدز

معرفی کتاب غرب غم زده از نگاه کاربران
اخرین جلد از سه گانه ی @لی نین@. نمایشنامه ای با چهار شخصیت. دو برادر که همیشه در حال دعوا و جدل هستن، کشیشی که دوست اون هاست و توی منطقه ی تحت پوشش اون پر از جرم و جنایته و البته همیشه تلاش میکنه رابطه ی دو برادررو اصلاح کنه و دختر شونزده ساله ای که مشروب میفروشه. نمایشنامه پر از تلخی و سیاهیه ولی در عین حال، کل کل های همیشگی دو برادر خنده روی لب ها میاره.

نمایشنامه ی جذابی بود. روند آروم و ملایمی داشت. لحن طنزش به شدت جذاب بود و تلخی و سیاهی درونش، به شدت تکان دهنده.

مشاهده لینک اصلی
نمایشنامه ای حرفه ای که هنوز هم صدای شخصیت هایش را به خاطر دارم.

داستان در مورد دخترک خردسالی است که با دنیای اطرافش بیگانه است. از بزرگ شدن در هراس است و هر چه پیشتر می رود خود رابا انسان ها ببیگانه تر می یابد.
نمایشنامه در رابطه با مکالمه ی دختر با درون خودش است. سوال و جواب هایی که دختر با خودش ادامه می دهد. سوال هایی که جواب های بی رحمانه ای دارند. سوال هایی که هرگز پاسخی برای آن ها نمی یابد.

در این مکالمات دختر روابط انسانی@ و @زیستن در این دنیا@ را به چالش می کشد. مثلا در جایی می خوانیم:
اگه دنیاهمچین جای قشنگیه که ارزشِ موندن داره، پس دوست های اون کجا بودن وقتی تو این دنیای قشنگ لازمشون داشت؟ وقتی بیشتر از همیشه لازمشون داشت که باشن و بگن : @بیا کنار از اون جا-مکانی که دختر برای خودکشی رفته بود- احمق، ما دلمون برات تنگ می شه، همین ابلهی هم که هستی ارزش داره[email protected] دوست هاش اون موقع کجا بودن؟

در بخش هایی از کتاب که دغدغه های دختر به اوج می رسد، روانکاوِ درونش تلاشش را می کند تا اورا تسلی دهد. تا اوضاع را بهبود بخشد. می خوانیم:
@نمی توانید جفتی از همه ی آن چیزها فاصله بگیرید و فهرستی درست کنید از همه ی چیزهایی که در موردِ آن یکی روی اعصابتان است و اشتباه ها و چیزهای دیگری که همه ی این سال ها کرده و هنوز توی ذهنتان مانده و بابتش دلخورید، واین فهرست ها را با صدای بلند بخوانید و خیلی صریح درباره شان حرف بزنید و بهد یک نفسِ عمیق بکشید و همدیگر را بابت آن اشتباه ها ببخشید، بدون این که اهمیت بدهید آن اشتباه ها چه بوده است؟@
روانکاوِ دختر هم نمی تواند او را تسلی بدهد. انگار که دختر برای همیشه از دست رفته باشد.

نه اصلا.. من آدم محکمی نیستم. دلیلش اینه که .. حتی اگه غمگینی چیزی باشی، یا آدمِ‌تنهایی چیزی باشی، باز هم وضعت خیلی بهتر از اوناییه که زیرِ زمین یا تو دریاچه گم شدن. چون ... دست کم تو امکانشو داری که خوشحال بشیو حتی اگه امکانش هم خیلی کم باشه، بیشتر از اون امکانیه که اون مرده ها دارن. قضیه هم این نیست که بگی : هه، من از تو بهترم. نه، چون تو بلند مدت ممکنه معلوم شه نهایتا زندگیِ تو خیلی بدتر از همه ی واون ها بوده و بهتر بود تو هم عین ون ها مرده بودی. درجا. ولی وقتی هنوز این جایی دست کم احتمال خوشبختی هست و انگاری اون مرده ها هم اینو می دونن و خوشحال ان برات که این امکانو داری. می گن : بخت یارت باشه. بر هر حال که من ماجرا رو این شکلی می بینم.

هیچ وقت کسی بهم نگفته تو پشت اون چشم های قهوه ایت یه میلیون تا فکر داری ها.
از متن کتاب

مشاهده لینک اصلی
بیشتر از لذت در خواندن مک دونات و یا تماشای یکی از فیلم های او از گفت و گو می آید. بنابراین عجیب و غریب، خیلی عجیب و غریب، بسیار عجیب و غریب، بنابراین موسیقی در کمبود پیچیده است. همانطور که خطوط را می خوانید، می توانید شخصیت های ضخامت لهجه و اصطلاحات گمشده را با ضرب المثل نفس نفس نفس بشنوید. بخش عمده ای از سخنرانی در \"The Lonesome West\" از دو شخصیت اصلی، یک جفت برادر نومکول، خودخواه و بدون هیچ چیز شبیه همدلی و یکپارچگی است. گناه احمقانه آنها می گویند همه چیز خنده دار است، خلایی عاطفی آنها تنها چیزی است که آنها را از ناامیدی کامل دور نگه می دارد. همانطور که در آنها خنده می گیرید، حس خود را از دست می دهید، زیرا شما واقعا آن را خنده دار و نیهیلیسم می بینید یا به این دلیل ناراحت هستید که نمی توانید تصور کنید که چطور دیگران واکنش نشان می دهند. چهار کاراکتر در West Lonesome در واقع واقعا یکنواخت و دلپذیر هستند . دو برادر (!) پدرشان را از دست داده اند و در هر شرکت دیگری به راحتی می توانند راحتی پیدا کنند؛ زیرا نفرت متقابل غیر قابل جبران است. پدر والش (Walsh ... @) هیچ ربطی به ایمانش و کسانی که در اطراف او هستند و حتی نمی توانند نام او را به یاد بیاورند پیدا نمی کنند. Girleen یک دختر مخفیانه دوست داشتنی است که موضوع بسیاری از داستان های جعلی در نظر گرفته شده برای تقویت شهرهای شهرستان Manhood کارت. هر دو ویلز و گیرلین فقط از یک چیز خوشم می آید و با وجود رفتن به آنجا که می توانند به خواسته های خود دست یابند، هر دو آنها هرگز مایل نیستند. تراژدی های این دو شخصیت به طور جدی توسط برادران مبهم و متفقین که هرگز احساس نمی کنند آنچه که ویلز و Girleen احساس، که فقط خروس در رنج و نه تسلیم شدن به هر قلب قلب است. پس از همه، امیدها ویلز و گیرلین تنها باعث نگرانی می شوند؛ چرا آنها باید اجازه دهند که احساسات آنها را تحت تأثیر قرار دهد تا این دو به آنها آسیب برسانند؟ همانطور که همه چیز به نظر می رسد زشت است، زیبایی در The Lonesome West وجود دارد و نه در خلأ اخلاقی. (زیبایی هرگز در آن یافت نمی شود). این داستان غم انگیز غم انگیز است که بسیاری از بسیاری از آن ها به کار رفته است، اما این داستان ایده ای نیست که در ناامیدی آن لذت بخش باشد. روایت، بلکه تقاضای فهم انسان و رسالهای درباره نیاز به امید و ایمان است، باوجود اینکه چقدر بیهوده است همه چیز به نظر می رسد. پایان (بدون اسپویلرها)، ادای احترام به این است؛ هر کسی می تواند انتخاب کند که همه چیز را رد کند، به خصوص وقتی که ظاهرا پایین هرگز متوقف نخواهد شد، اما حتی بدترین ما هرگز نمیتواند ایمان ما را به کلی از بین ببرد (چه مذهبی و چه امیدی برای بشریت). همانطور که وحشتناک است، همه چیز ممکن است، هنوز هم سخت تر به سرنگون کردن است، تا خود را به بی ارزش بودن این همه استعفا دهد. ما همچنان ادامه می دهیم، حتی همانطور که ما از طریق غم و اندوه خود به تو خیانت می کنیم.

مشاهده لینک اصلی
این بازی نهایی بازی های دیگر سه گانه را به طور منظم پیوند می دهد (کسی که می داند که حرف گوشه در @ Beauty Queen @ بسیار مهم است؟) و به طور کامل نتیجه می گیرد:Wales Walsh Welsh @ حتی کوچکترین متقاعد کننده سه، به نوعی. این احساس غیر واقعی است تنها نقطه روشن و غیرقابل انکار متقاعد کننده، عشق عظیم میان برادران و روش های کنجکاویشان است.

مشاهده لینک اصلی
سواری وحشی وحشی، در حال حاضر، آن بود

مشاهده لینک اصلی
تاریک خنده دار، اما خنده دار و کاملا دیوانه!

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** Girleen: 17 (نام واقعی مری) پدر والش: 35Coleman \u0026 amp؛ والن (برادران) خلاصه: پدر ولش فقط کولمن و پدر والن را دفن کرده است. والن، مجسمه های مذهبی را جمع آوری می کند و نسبت به برادرش نسبت به برادرش نسبت به مسؤولیت بیشتر / مالی تر است. کولمن فقط پدرش را در محدوده خالی خالی شلیک کرده است (و والن به عنوان شاهد در مقابل تمامی ارثیه Coleman خدمت می کند). پدر ویلز در مورد امور امور در منطقه خود غمگین است، مهمتر از همه اینکه تام هانلون فقط به دریاچه می رود تا خودکشی کند. والن و کلمن دائما در حال مبارزه هستند، والن خیلی از اجاقش افتخار می کند و کولمن را از آن استفاده نمی کند، بنابراین یک روز، کلمن آن را ترک می کند و تمام مجسمه های مذهبی Valene را ذوب می کند. کلمن برای خون است و ولش او را متوقف می کند. ویلز دیوانه است چرا که مردم همیشه نام خود را خراب می کنند و می گویند ولش است. Girleen و ولز ملاقات در نیمکت، او به او می گوید که او رفتن به ترک است. او می گوید که می خواهد او را بنویسد (او عاشق او است). او یک نامه بسیار طولانی به کلمن و ولز می نویسد که می گوید آنها باید یاد بگیرند که برای حافظه اش هماهنگ شوند. کلمن و ولز بسیار سخت تلاش می کنند تا با اعترافات کاری که در طول سال ها به یکدیگر انجام داده اند، تجارت کنند. کلمن در نهایت به والن می گوید که او گوش هایش را از لسی بریده و به او می فرستد. مبارزه عمده، کالمن هدف تفنگ را در والن، اما خالی است. اجاق گاز شکسته شده است، خانه یک ظروف سرباز یا مسافر است و کلمن نشان می دهد که او پرداخت بیمه را پرداخت نکرده است. مبارزه بیشتر، اما در نهایت آنها را به نوار می آیند.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب غرب غم زده


#ادبیات ایرلند - #ادبیات معاصر - #دهه 1990 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی - #جایزه ی آلفرد رادوک -
#انتشارات بیدگل - #مارتین مک دونا - #بهرنگ رجبی
کتاب های مرتبط با - کتاب غرب غم زده


 کتاب قلبی به این سپیدی
 کتاب عامه پسند
 کتاب تام کت در هزارتوی عشق
 کتاب سروده های جیاکومو لئوپاردی
 کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
 کتاب عامه پسند